czwartek, 15 marca 2012

Zamiennik filtr wody do lodówki Samsung - czy to bezpieczne.

Lodówka z kostkarką to wspaniała rzecz. Wie to każdy, kto ma takie cacko w domu i latem ma możliwość przyłożyć szklankę i słuchać, jak wpadają do niej świeżutki kostki lodu.
Niestety raz na 6 miesięcy trzeba w takiej lodówce wymienić filtr wody (dotyczy to również lodówek side by side innych producentów).

______________________________________________________________________________

R E K L A M A

ORYGINALNE filtry do lodówki Samsung


Filtreo.pl


_______________________________________________________________________________

No i pojawia się problem, ponieważ oryginalny filtr do lodówki Samsung, czy to wewnętrzny - wkręcany w środku, nad górną półką, taki jak da29-00003g (czyli hafin2 występujący również w wersji hafin1, czyli da29-00003f), czy filtr zewnętrzny, montowany na wężyku doprowadzającym wodę (hafex/exp inaczej da29-10105j lub ef-9603 lub wsf) są po prostu drogie. W związku z tym koszt użytkowania lodówki staje się nieprzyjemnie wysoki.


Rozwiązaniem są filtry zastępcze, czyli takie, które nie zostały wyprodukowane przez firmę Samsung. Ale czy takie filtry są bezpieczne.

Odpowiedź jest prosta. Takie filtry są bezpieczne, ale nie wszystkie.

Filtry takie należy kupować tylko od sprawdzonych sprzedawców, takich, którzy mają wiele pozytywnych opinii i takich, którzy w razie problemów rozpatrzą nam reklamację.

Filtry złej jakości mogą mieć następujące cechy, które sprawią, że zakup ich sprawi więcej problemów niż korzyści:

  • wyciek wody z filtra - filtr jest nieszczelny
  • niskiej jakości blok węglowy - blok węglowy to specjalnie ukształtowany blok zrobiony z węgla aktywowanego. Blok ten w filtrach oryginalnych Samsung wykonany jest z węgla pozyskiwanego z łupiny orzecha kokosowego (coconut shell carbon). Taki blok węglowy pozwala na uzyskanie smacznej wody w przeciwieństwie do bloków węglowych pozyskiwanych z tradycyjnego węgla drzewnego stosowanych w tańszych filtrach-zamiennikach
  • duże zapylenie konstrukcji skutkujące tym, że resztki pyłu węglowego przedostają się do instalacji lodówki długo jeszcze po zamontowaniu filtra.
Przykładem dobrych i tanich filtrów, które stosują blog węglowy wykonany z łupiny orzecha kokosowego, które nie ciekną i które są dostarczane z darmową dostawą są filtry w sklepie www.tanifiltr.pl. W sklepie Tani Filtr możemy kupić tylko wersje serwisowe tych filtrów, czyli takie, które firma Seltino dostarcza do serwisów AGD. Wersje te różnią się od widocznych na zdjęciach poniżej filtrów tym, że nie posiadają ozdobnego opakowania w kształcie lodówki. Jest tylko opakowanie wewnętrzne, które jednak zapewnia 100% sterylności. Same filtry nie różnią się niczym, to jest ten sam filtr Seltino. Wersje BOX można kupić w elektromarketach lub takich sklepach jak www.drukuj24.pl (ostatnio ten najbardziej popularny sklep z tuszami i tonerami, zaczął sprzedawać również filtry do lodówek) i www.filtreo.pl.
2 komentarze:

  1. Najlepsza woda? Woda z kranu! Warto stosować filtry z www.filtry.pomorze.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem filtry do wody Brita Maxtra są najlepsze. Sam korzystam z https://filtryonline.com/filtr-do-wody-Brita-Maxtra i różnica w jakości jest niewyobrażalna!

    OdpowiedzUsuń